24 лютого 2022 року Росія віроломно напала на Україну. Коли пройшли перші хвилі стресу, треми і страху, кожен подумав – що можу зробити я, що вмію і чим допоможу на шляху до нашої Перемоги. Ми зібрались майже спонтанно. Ми знали, що маємо подбати про те, саме заради чого ворог ступив на нашу землю і хоче знищити – про збереження історико-культурних пам’яток – свідчень нашої ідентичності, доказом древності, мудрості, високого ступеня освіченості та духовності української нації. Це найбільше турбує ворога, на це спрямовує він головний удар – стерти і знищити нашу історичну пам’ять, підтвердженням якої є безцінні мистецькі та духовні скарби, пам’ятки архітектури, сакральні споруди. В місті вже почались певні рухи по захисту наших святинь – закривались вітражі та вікна у церквах та костелах. Ми почали думати: що в наших силах зробити, як допомогти музеям, культурним установам зберегти, охоронити колекції, пам’ятники, вберегти сакральні споруди у цьому несподіваному вихорі війни? Так у Львові 1 березня 2022 року і утворилась громадська ініціатива «Центр порятунку культурної спадщини», а 11 листопада 2022 року ми зареєстрували Громадську Організацію «Центр порятунку української культурної спадщини».
Закінчила відділ “Журналістика” Українського поліграфічного інституту ім. Івана Федорова. (зараз – Академія друкарства) . Довголітній працівник Львівської картинної галереї ( зараз Львівська національна галерея мистецтв ім. Б.Г. Возницького), де працювала науковим співробітником, зберігачем архіву діячів мистецтва та культури. Автор численних наукових виставок, наукових розвідок, та публікацій, присвячених історії галереї, а також видатним особистостям, зокрема: архітекторам Василю та Євгену Нагірним, вченому – мовознавцю – Василю Леву, Бруно Шульцу, музейнику Борису Возницькому, архітектору і художнику Ярославу Фартуху – Філевичу та ін. Є автором, співавтором та упорядником багатьої видань, серед котрих: “ Львівська галерея мистецтв”. Хроніка. 1907 – 1947 “, “ Автопортрет на тлі часу”, “ Львівська галерея мистецтв. Колектив та її директор”, “ Борис Возницький, яким ми його пам”ятаємо”, альбом із двох частин: “ 100 церков Нагірних. Василь Нагірний” , “100 церков Нагірних. Євген Нагірний” та ін. Багато років є членом ICOM. Зараз очолює благодійний Фонд Нагірних, який у співпраці з американським Foundation to Preserve Ukraine’s Sacral Arts займається допомогою у збереженні української сакральної архітектури. Одна із співзасновників волонтерської громадської ініціативи “ Центр порятунку культурної спадщини”, що розпочав свою діяльність майже від перших днів війни (1 березня 2022).
Регіональний представник Українського центру культурних досліджень Міністерства культури та інформаційної політики України. Експерт Українського культурного фонду. Тренер-викладач Академії культурного лідера та Лабораторії культурної трансформації у Goethe Istitut Ukraine. Громадсько-культурний діяч, голова правління ГО «Центр мистецтв «Арт-Простір» та ГО «Кіноклуб «Сходження», співзасновник ГО «Українське фотографічне товариство». Проєктний менеджер Мережі DOCU/CLUB Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Директор мережі літературно-мистецьких фестивалів «Книжкова толока» (Запоріжжя, Маріуполь, Слов’янськ, Сєвєродонецьк), фестивалю бітломанії «Let it Beatles». Організатор більш ніж 2000 культурних заходів та подій. Фахівець зі стратегування та грантрайтингу.